Z Trosek do Turnova a na zámek Hrubý Rohozec

  • Fyzická náročnost: Lehké
  • Občerstvení: V Turnově je spousta restaurací. Jedna je přímo u zámeckého parkoviště, na nádvoří zámku je kavárna.
  • Vhodné pro vozíčkáře: Ne

Jednodenní výlet po Českém ráji. Po předložení plné vstupenky z hradu Trosky na zámku Hrubý Rohozec dostanete snížené vstupné. A to se vyplatí!

Jednodenní výlet po Českém ráji. Dá se zvládnout vlakem, na kole, nebo autem. Doporučujeme nejdříve vyrazit na hrad Trosky, a to dopoledne, kdy je tam nejméně lidí. Na Trosky se dostanete buď autem přímo pod hrad, vlakem do stanice Borek pod Troskami a pak po modré turistické značce na hrad (cca 3,5 km), nebo na kole po cyklostezce až k hradní bráně. Návštěva hradu zabere asi 45 minut. Poté se vydáte do Turnova (8 km od Trosek, vlakem z Borku p. Tr.), který je považován za střed Českého ráje. Nalézá se tam krásné historické náměstí s novorenesanční radnicí, můžete navštívit gotický kostel Narození Panny Marie, nebo synagogu. Hlavně nesmíte zapomenout na krásný zámek Hrubý Rohozec, který se nachází skoro až na kraji města. Po předložení plné vstupenky z hradu Trosky totiž získáte slevu na vstupném.


Tipy na výlet

Rokytnický rybník

Jednodenní pěší nebo cyklo výlet po blízkém okolí Trosek. Tento výlet vás provede Podtroseckými údolími s 8 rybníky, skalními městy, přilehlými lesy a loukami pod hradem.